GÜNDEM

Urfa’daki kurumun bahçesinde dikkat çeken görüntü

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan Şanlıurfa İlk Halk Kütüphanesi’nin bahçesini, yabani otların kapladığı görüldü.

Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi daha önceleri 08.00 ile 22.00 arasında faaliyet gösterirken şu anda pandeminin olması nedeniyle faaliyet saatlerini değiştirdi. Şehrin merkezi konumunda yer alan ve yüzlerce öğrencinin de ders çalışmak ya da kitap almak için uğradığı kütüphanenin, bahçesinin yabani otlarla kaplandığı görüldü.  İl Halk Kütüphanesi “2017 Yılı En İyi Halk Kütüphanesi” ödülü almışken şimdilerde ise bakımsız ve bahçesine de fazla özen gösterilmemesi dikkat çekti.

Kütüphanenin bahçesinin yabani otlarla kaplanması nedeniyle bir vatandaş sosyal medya hesabından bu duruma vurgu yaparak,  “Burası Urfa İl Halk Kütüphanesi’nin bahçesi, bahçedeki otlar insan boyuna ulaşmış, bahçe bakımsızlıktan yıkılıyor adeta. Şehrin göbeğinde yer alan şehrin en büyük kütüphanesine yakışmıyor bu görüntüler hele bir devlet kurumuna hiç yakışmıyor.” diyerek yetkililerden bu duruma bir çözüm bulunması gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu