GÜNDEM

Urfa’daki O AVM deprem sonrası tehlike saçıyor

Çağrı Haber İmtiyaz Sahibi Gazeteci Ramazan Şenbahar, depremde zarar gören Şanlıurfa’nın en büyük AVM’lerinden biri olan Piazza AVM’nin eksiklerinin bir an önce giderilmesi adına Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a çağrıda bulundu. Depremde zarar gören AVM’nin duvarlarındaki çatlakların alçı ve sıva ile kapatılması Şenbahar’ın dikkatinden kaçmadı. Gördükleri karşısında binlerce insanın hayatı söz konusu iken sessiz kalamayan Şenbahar, tek tek fotoğrafları paylaşarak acil müdahale edilmesi gerektiğini ve AVM giriş çıkış saatlerinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

Şenbahar açıklamasında “Görüntüler Şanlıurfa Piazza AVM’nin gezinme yerlerinden bazıları! Bu AVM’nin üst katları, acil çıkışlar ve mağazaların arka tarafları biran önce kontrol edilmelidir! Çok ciddi tehlike arz ediyor! Çoğu çatlaklar alçı ile gizlenmiş. Halka açık olan bir yerin titizlikle kontrol edilmesi gerekiyor. Ve bu mağazaların arka taraflarında ciddi anlamda hasarları var. Burada çalışan insanlar var, sırf beş kuruş fazla kazanmak için canlarını riske atmayın! “ dedi.

Ardından Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a seslenen Şenbahar “Sayın Valim özellikle mesai saatleri şu dönemlerde iyileştirilmesi gerekiyor.

Giriş Sabah : 10:00

Çıkış Akşam 22:00

Hepsinin aileleri var, çoluk çocukları var, depremden etkilenenler var. Çadırda kalanlar var, akrabasının evinde kalanlar var.

Mesai saatleri biran önce daha erkene alınması gerekiyor valim eminim ki biran önce gerekli önlemleri alacaktır” İfadelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu