SAĞLIK

Urfa’daki vaka sayısı açıklandı

Şanlıurfa’nın 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısı 49,36 olarak açıklandı. Buna göre, Şanlıurfa’nın günlük vaka sayısı ortalama 142’ye tekabül ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il il 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini paylaştı. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi:

“İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor. Bugün aşı kampanyasında yeni bir aşamaya geçiyoruz. Yaş sınırlaması olmaksızın tüm ilköğretim öğretmenlerimizi aşı programına almıştık. Şimdi ise 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenlerimizi aşılamaya başlıyoruz.

Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz.”

ŞANLIURFA’DA GÜNLÜK VAKA SAYISI 142

Açıklanan haritada, Şanlıurfa’nın 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısı 49,36 olarak belirtildi. Buna göre, Şanlıurfa’nın günlük vaka sayısı ortalama 142’ye tekabül ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu