GÜNDEM

Urfalı Ak Partili ismin acı günü!

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Şanlıurfalı Doç. Dr. Zeynep Müjde Sakar'ın kalp nakli olmayı bekleyen 15 yaşındaki yeğeni yaşam mücadelesine yenik düştü. AK Partili Sakar üzüntüsünü "Yaşanan acının tarifi yok" sözleriyle ifade ederken organ naklinin de önemine dikkat çekti.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Şanlıurfalı Doç. Dr. Zeynep Müjde Sakar’dan acı bir paylaşım geldi.

Sakar, ilk paylaşımında entübe olduğunu duyurduğu yeğeni 15 yaşındaki Hazar için şu sözlerle dua istedi:

“Hazar 15 yaşına geldi. Yoğun bakıma girmeden doktor sormuş. ‘Nakil için sana uygun kalbi beklerken korkup vazgeçer misin?’ demiş..Hazar ‘Hayır mücadele eder kalbimi beklerim’ demiş .Şimdi güzel kalpli yeğenim entübe..Nakil için uygun kalp bekliyor.. Duaya çok ama çok ihtiyacı var.”

“ORGAN BAĞIŞI YENİ BİR HAYAT DEMEK”

 

 

Ayrıca organ naklinin önemine dikkat çeken Sakar, “Hazar 15 yaşında bir çocuk. Aynı yaşta ve aynı dokulara sahip bir kalp bekliyor ve bu durumda olan hastalar var. Organ bağışı yapmak çok kıymetli, yeni bir hayat demek. Bu konuda toplumda daha fazla farkındalık… Kaybedenler için acı neyse, bekleyenler için de öyle maalesef” dedi.

Bu paylaşımdan saatler sonra ise acı haber geldi. Sakar yeğeninin hayatını kaybettiğini söyledi ve “Hazarımızı kaybettik.. Güzel yüzlümüz bıraktı ellerimizi.. Yaşanan acının tarifi yok..” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu