SPOR

Urfalı atlet 36 yıllık Türkiye rekorunu kırdı

Şanlıurfalı atlet Hüseyin Can, bu yıl 43’üncüsü düzenlenen İstanbul Maratonu’nda 36 yıllık “tek maraton” rekorunu kırdı.

Dünyanın kıtalararası koşulan “tek maratonu” unvanını taşıyan İstanbul Maratonu’nun bu yıl 43’üncüsü N Kolay sponsorluğunda gerçekleştirildi. Maratonda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Urfalı Hüseyin Can, 1985 yılından bu yana kırılamayan Türkiye U23 maraton rekorunu yenileyerek altın madalyanın sahibi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen maratonda 36 yıllık Türkiye rekoru kırıldı. Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) tarafından altın kategoride yer alan ve dünyada kıtalararası koşulan tek maraton unvanını taşıyan İstanbul Maratonu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK) sporcusu milli atlet Hüsyein Can, 2:16.02’lik derecesiyle 1985’ten beri kırılamayan 23 yaş altı Türkiye rekorunun sahibi oldu.

36 yıllık rekoru kırdığı için büyük mutluluk duyduğunu belirten Can, “Bu süreçte çok emek harcadım ve rekoru kırmak nasip oldu bana” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu