Urfalı büyükelçi devreye girdi, seferler başladı

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-Xi'an seferlerine, Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen'in katıldığı tören ile dün başladı. Xi’an’daki Xianyang Uluslararası Havalimanı’nda THY’nin ilk uçuşu için tören düzenlendi. Törene, Önen’in yanı sıra THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de katıldı.
 


 

Konuyla ilgili olarak konuşan Büyükelçi Önen, “Türk Hava Yolları, Çin’in 3 bin yıldır yaşayan kenti Xi’an’ı 30 Aralık tarihi itibarıyla uçuş ağına ekledi. Bilindiği gibi; Türkiye ile Çin arasında gelişen ilişkiler hava trafiğine de yansıyor. THY, Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk direkt uçuşun başlamasının 20. yılında rotasına bir güzergah daha ekledi. THY’nin bir süredir beklenen İstanbul–Xi’an uçuşları resmen başladı. Tarihi İpek Yolu'nun başlangıcı Xi'an şehri ile İstanbul'u birbirine bağlayan bu yeni hattın hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
 


​​​​​​​

‘ÜLKEMİZE GELEN TURİST SAYISI ARTACAK’

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ise, “Yeni evimize taşındığımız, birçok farklı alanda yeniliklere imza attığımız 2019 yılını çok özel bir şehri uçuş ağımıza katarak tamamlıyoruz. Misafirlerimizi, tarihin en önemli başkentlerinden olan Xi’an’dan dünyanın 126 ülkesine ulaştıracak, aynı zamanda kargo operasyonlarımız ile deyim yerindeyse tarihi İpek Yolunu bulutların üzerine taşıyacağız. Yeni uçuşlarımız, son yıllarda ülkemizin pek çok cazibe merkezine ilgisi artan Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı turistlere de kolaylık sağlayacak, böylece ülkemize gelen turist sayısına katkıda bulunacaktır. Bize her konuda desteğini esirgemeyen ve bizleri yalnız bırakmayan Pekin Büyükelçimiz Sayın Emin Önen Beye de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu