URFA YEREL HABERLER

Urfalı hocadan ”Yellehçiler” vaazı

Şanlıurfalı din adamı merhum Aziz Kutluay'ın oğlu Mehmet Emin Kutluay'ın Urfa yerel ağzıyla "Yellehçi" denilen "Yalaka" güruh üzerine verdiği vaaz sosyal medyada gündem oldu. Kutluay hocanın sözleri beğeni topladı.

Sosyal medya Şanlıurfalı hoca Mehmet Emin Kutluay’ı konuşuyor.

Şanlıurfalıların yerel ağzıyla yalakalara “Yellehçi” dendiğini ifade ederek yalakalık yapanlar üzerine bir vaaz veren Kutluay Hoca cemaate şu sözlerle seslendi:

“KENDİ FİKRİ YOK, REİSİMİN DEDİĞİ OLUR”

“Yabancılar yalaka Şanlıurfalılar Yellehçi der. Urfalıların bu mana dolu kelimesi kibarca yağcı diye söylense anlamını yitir. Bunlara yellehçi diyeceksiniz. Taraftar olduğu parti yanlış karar alsa da yellehçi için bir şey değişmez. Arkasından onu alkışlar, şak şakçılık yapar. Oğlunu kızını işe koymak için birilerinin önünde iki büklüm olur yellehçi. Kendi fikri yoktur. Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi.

 

“OKULU YOK, MEZUNU ÇOK”

Yellehçilik hastalığının çaresi yoktur. Okulu da yoktur, diplomalı mezunu çoktur. Toplumumuz bu yellehçiler yüzünden bugün bu hale geldi. Rabbim bizi yalaka, yellehçilerin şerrinden muhafaza eylesin inşallah.”

Kutluay hocanın vaazı sosyal medyada en çok izlenen videolar arasında yer aldı ve çok sayıda beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu