GÜNDEM

Urfalı sanatçı Bodrum’da 5 dairesini depremzedelere açtı

Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Bodrum'daki 5 evini depremzedelerin kullanımına açtı. Tatlıses, daha önce de memleketi Şanlıurfa’da depremzedeler için fırın tahsis etmişti.

Türkiye’yi sarsan depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni başlattıkları “Evim Yuvan Olsun” kampanyası ile hayırseverlerin evlerini depremzedelere bedelsiz ya da uygun şartlarda kiralayabileceklerini bildirdi.

Oktay açıklamasında “Türkiye’de yaşayıp ikinci evi olan ya da yurt dışında yaşayıp Türkiye’de ikinci evi olan, kullanmadıkları evlerini veya yazlık evlerini depremzede ailelerin kullanımına bedelsiz olarak sunmak veya evlerini uygun şartlarda depremzede ailelerin oturması için kiralamak isteyen hayırseverlerimiz, gönül rahatlığıyla evimyuvanolsun sitesinden başvurabilirler” dedi.

TATLISES HAREKETE GEÇTİ.

İbrahim Tatlıses, çağrının ardından harekete geçti. İbrahim Tatlıses, Bodrum’daki 5 dairesini Evim Yuvan Olsun kampanyası kapsamında depremzedelerin kullanımına açtı. İbrahim Tatlıses, “Evim Yuvam Olsun kampanyasına katılın. Şimdi yaraları sarma zamanı. Ben de Bodrum’daki 5 dairemi depremzedelere açtım. İmkanınız varsa siz de açın” dedi.

FIRIN TAHSİS ETMİŞTİ

Urfalı türkücü, daha öncede doğduğu mağara ile Şanlıurfa Müzesi arasında yer alan Hacı Baba somun fırını ile anlaşmış, 10 gün boyuncu günlük 3 bin ekmeğin dağıtılmasına sağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu