Urfalı sanatçı: Memleketimde konser veremiyorum

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin acı paylaşımına, acı sitem geldi.

İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın muz eserine gönderme yapan Büyükşehir, duvara koli bandıyla sabitlenmiş isot paylaşımında bulundu. Belediyenin bu paylaşımı birçok vatandaşın yüzünde tebessüm oluştururken, 'acı' bir sitem de geldi.
Şanlıurfalı Müzisyen Sedat Anar, yapılan paylaşıma verdiği yanıt ile memleketinde konser verememekten dert yandı. Türkiye'de birçok kentte konser verdiğini kaydeden Anar, kendi isteğine rağmen kentteki yerel yöneticilerden olumlu yanıt alamadığını iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde sona eren Kitap Fuarına da katılmayı talep ettiğini ancak yine yanıt alamadığını öne süren Anar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’de 50’den fazla şehirde, yurtdışında da 20 farklı ülkede konserler yaptım. Doğup büyüdüğüm memleketim Şanlıurfa’da bir defa konser yapabildim. Geçen ay kitap fuarı yaptılar. Bizzat kendim kitabımla geleyim dedim yine ses çıkmadı. Gerçekten paha biçilemez sanatınız çok ACI. Sanırım ben de santurum ile çiğ köfte yoğurup bazen de kalkıp halay çekip sonra da sıra gecesi repertuarıyla sahne almalıyım. O zaman kesin davet edilirim. Geçen yıl 'Halfeti’de Yaşamış Şairlere Besteler/ Suyun Ayak Sesi' adlı bir albüm yaptım. Destek verilmesini geçtim konserini bile yapamadım memleketimde. Belediyeden birileri ile WhatsApp'tan konuşmalarımız var. O konuşmalar çok daha utanç ve ACI ile dolu olduğu için paylaşmayayım."

Özlem DİKMEN-BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu