Urfalı sporcular Türkiye’yi temsil edecek

Spor Branşları Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen Büyükler Türkiye Kuraş Şampiyonası, 14- 15 Aralık tarihlerinde Düzce’de yapıldı.

Şampiyonada Şanlıurfa Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ömer Karakuş 73 kilogramda tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Yarışmada Fatih İlkme 90 kilogramda Türkiye ikincisi, Emin Karakuş 81 kilogramda Türkiye üçüncüsü ve Mahmut Ekinci’de 60 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu.

Şampiyonayı kazanan sporcular, 2020 yılında Milli takımda Türkiye’yi temsil edecek.

Şampiyona sonunda bir açıklama yapan Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcı Mücahid Delioğlu, "Geçtiğimiz yıllarda Judo Federasyonundan ayrılarak gelişmekte olan spor branşları federasyonuna bağlanan Kuraş branşının Büyükler Türkiye Şampiyonası ilk kez Düzce’de yapıldı. Biz de, bu şampiyona öncesi Şanlıurfalı gençlerimizle birlikte ciddi bir hazırlık süreci geçirmiştik. Düzce’de 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandığımız için mutlu ve gururluyuz. Sporcularımız 2020 yılında Milli takım kadrosunda yer alarak ülkemizi uluslararası arenada temsil edecekler. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Şanlıurfalı gençlerimize desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a ve Judo Federasyonu As Başkanımız Ali İhsan Delioğlu’na çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu