ASAYİŞGÜNDEM

Urfalı vatandaşlar yol için imza kampanyası başlattı

Urfalı vatandaşlar yol için imza kampanyası başlattı.

Yıllardır urfalıların halk arasında ölüm yolu olarak tabir ettiği tek şeritli Şanlıurfa-Gaziantep yolunun çift şeritli yol yapılabilmesi için vatandaşlar, imza kampanyası başlattı.

Bu yolda neredeyse kazanın olmadığı bir gün yok! Yaşanan bu kazaların çoğu ölümle sonuçlanıyor ve ölümlü kaza olarak kayıtlara geçiyor. Araç sürücüleri kazaların yaşanmasının asıl nedeninin yolun tek şeritli olmasından kaynaklandığını belirtiyor. Araç sürücüleri, bu duruma bir an önce bir çare bulunması yönünde yetkililerden talepte bulunarak imza kampanyası başlattı.

“KADERİMİZ HER GEÇEN GÜN ÖLÜM OLMAMALI”

İmza kampanyası platformu “change.org” üzerinden Yemlihan Şimşekli isimli şahıs tarafından başlatılan kampanyada,  şu ifadelere yer verildi:

“Yıllardır ölüm yolu olarak anılan bize her geçtiğimizde çaresizliğimizi hatırlatan, her gün binlerce insanın canının bir öneminin olmadığını yüzümüze vuran Şanlıurfa-Suruç karayolunun yapılmasını istiyoruz. Her geçen gün haberlere bakıp bir yakınımızı bu yolda kaybettik mi diye düşünmekten sıkıldık. Şanlıurfa’nın tüm ilçeleriyle olan bağlantı yolları duble yolken bizim kaderimiz her geçen gün ölüm olmamalı buna artık dur demeliyiz. Sende kampanyamıza destek vererek her geçen gün bu yolda gerçekleşen ölümlere dur diyebilirsin.”

Başlatılan kampanyaya 1 günde 680 kişinin imza ile destek verdiği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu