Urfalı ve Suriyeli ailelere ekmek yardımı

Akçakale Belediye Başkanlığı ve Terahum Derneğinin ortak çalışmasıyla, Türk ve Suriyeli ailelere ekmek dağıtımı gerçekleştirildi. Ekmek dağıtımının Akçakale Belediye Başkanlığı binası önünde düzenli bir şekilde haftanın 3 günü yapılacağı ifade edildi.

Ekmek dağıtımı sonrası Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret eden Kuveyt Vakıflar Bakanlığı görevlisi Şeyh Halid Er-rife-i, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye Suriyeli ve Iraklı vatandaşlara gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.
 

Rife-i açıklamasında, “Türkiye’ye ve Türk hükümetine teşekkür ediyorum. Müslüman ve gayrimüslim olan insanlara yardım ediyorlar. Ayrıca gece gündüz demeden kapıları Müslüman kardeşlerimize açıp ağırlayan Akçakale Belediye Başkanına da ayrıca teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.
 


 

'İNSANİ YARDIMLARA DEVAM EDECEĞİZ'

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise, yüzyılın felaketi ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, yapılan bu yardımların çok ehemmiyetli olduğunu söyledi.

Yalçınkaya açıklamasında, “Bu yapılan yardımlar yetersiz, kalıcı yardımların yapılması lazım. Bu insanlara günlük işler tesis etmek lazım, bu konfeksiyon atölyeleri olabilir, sera atölyeleri olabilir. Bu manada günlük hayatını idame ettirecek işlerin burada yapılması lazım. Kendilerinden destek bekliyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Allah kendilerine daha fazlasını iade eder. Çünkü yapılanlar hayır işidir. Allah her hayrı daha fazlasıyla kısmetine koyar, onun için buradaki bizim çektiğimiz zahmetler ve burada yaptığımız her gayret Allah indinde her zaman bir şekilde yarınki dünyamızda karşımıza çıkacaktır. Biz bu vesile ile mesai mefhumu gözetmeksizin insani yardımlara devam edeceğiz. Kendileri de bu konuda bizlere destek olmaya devam edecekler. Kendisine, ekibine ve Kuveyt devletine teşekkür ediyorum” dedi.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu