Urfalı vekil devreye girdi: İzin yasağı kalkıyor

Şanlıurfa'daki sağlık çalışanlarının izinleri, Barış Pınarı Harekatı ile askıya alınmıştı.

Güvenli bölgenin oluşturulması için başlayan Barış Pınar Harekatı ile kentte hareketlilik günbegün artarken, Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Valiliğine bir flaş karar gönderildi. Bakanlık tarafından ikinci bir emre kadar doktorların bütün izinlerini iptal edilirken, aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da olduğu 11 ildeki çok sayıda doktor Urfa ve Mardin’e görevlendirildi.
 

MARDİN'DE YASAK KALKTI

Barış Pınarı Harekatı ile askıya alınan izin ve tayinlerin harekat sonrası kullanılması beklenirken, Urfa'daki çalışanlar için durum farklı oldu. Mardin'deki sağlık çalışanları yasağın kalkması ile yeniden izin kullanırken, Urfa'da yasağın henüz kalkmadığı öğrenildi.

AÇANAL, SAĞLIKÇILARIN SESİNİ DUYDU

Yaşanan bu gelişmeler sonrası kentteki sağlık çalışanları, seslerini duyurmak için çeşitli platformlardan açıklama yaptı. Sağlıkçıların sesine kulak veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, sorunun çözülmesi için ilgili makamlar ile görüştü. Bakanlık, siyasi mecralar derken Açanal'ın görüşmesi ile Urfa'daki sağlıkçıların izin yasağının kalkacağı kaydedildi. Bu hafta içinde izin yasağının kalkması ile çalışanlar yeniden izinlerini kullanabilecek.

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir ise tüm sağlık çalışanları adına Açanal'a teşekkür ettiğini kaydetti.

Özlem DİKMEN-BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu