GÜNDEM

Urfalıların yakından tanıdığı isme Diyarbakır’da çifte görev

Şanlıurfalıların yakından tanıdığı ve ardında güzel izler bırakan eski Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili görevine getirildi.

2018 yılından bu yana Sur Kaymakamı olarak görev yapan ve Şanlıurfalıların da ; yakından tanıdığı isim Abdullah Çiftçi’ye çifte görev verildi.

2013-2016 yılları arasında 3 yıl boyunca Suruç Kaymakamlığı görevini yürüten Çiftçi, ; görev süresi boyunca yaptığı çalışmalarla izler bırakmış, kentte yakından tanınan isim haline gelmişti. Ardından Yalova Çınarcık Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Çiftçi 2018 yılından bu yana da Diyarbakır’ın Sur İlçe Kaymakamlığı görevini yürütüyordu.

Kaymakam Çiftçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylun’nun talimatları ve Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun tensipleri ile Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili görevine getirildi.

 

ÇİFTÇİ: ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ

Yeni görevi sonrası açıklamalarda bulunan Çiftçi “4 yılı aşkındır büyük bir aşkla görev yaptığım Sur Kaymakamlığı ve Belediye Başkan vekilliği görevinden bugün itibariyle çalışma arkadaşlarımla vedalaşarak ayrıldım… Sur’dan ayrılmanın hüznü yanında Diyarbakır’a hizmet etmeye devam ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlkeli, dürüst, tarafsız ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Himayelerinde görev yapmaktan şeref duyduğum Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ; Sayın içişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve sayın valimiz Ali İhsan Su’nun güven ve destekleri, hemşehrilerimizin duası ile Diyarbakır’ın hak ettiği hizmetleri alması İçin seferber olacağız. Allah bizleri mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Abdullah Çiftçi Kimdir?

1978 yılında Batman’ın Sason İlçesinde doğan. İlkokulu Sason’da, Ortaokul ve Lise   Muş’ta okudu.  2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2002-2004 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı görevinde bulundu. 2004 yılında açılan Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavını kazanarak Muş Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Dil Eğitimi Almanya’da tamamlayan Abdullah Çiftçi evli ve üç çocuk babasıdır. 02.05.2018 tarihinde geçici, 14.09.2018 tarihinde asaleten Sur Kaymakamlığı görevine başlamıştır.

Kariyeri
2004-2005 Konya/Taşkent Kaymakam Vekili
2005 Isparta/Yenişarbademli Kaymakam Vekili
2007-2008 Samsun/Yakakent Kaymakamı
2008-2010 Hakkari/Çukurca Kaymakamı
2010-2013 Erzincan Vali Yardımcılığı
2013-2016 Şanlıurfa/Suruç Kaymakamı
2016-2018 Yalova/Çınarcık Kaymakamı
02.05.2018 tarihinden itibaren Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili olarak görev yaptı.

Şuanda Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili olarak atandıı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu