URFA YEREL HABERLER

Vali Ayhan, Başkan Beyazgül ile Hilvan’da

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Hilvan’da bir takım etkinliklere katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile birlikte Hilvan ilçesinde Büyükşehir Belediyesi ile Hilvan Belediyesi tarafından yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldılar.

 Ziyaretler kapsamında Hilvan Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Beyazgül ve Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ilçede sürdürülen ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,  meclis üyeleri, STK temsilcileri ve muhtarlarla yapılan ve yapılması planlanan projeleri değerlendirdi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Hilvan ilçesine kazandırılan içerisinde kütüphanesi, sosyal donatıları ve 12.000 m² toplam proje alanı ile Hilvan Kent Parkı’nı da inceleyerek çok yakında açılacak kent parkının Hilvan’a hayırlı olmasını diledi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve protokol üyeleri saha incelemeleri de gerçekleştirerek, ilçede yapımı devam eden lisanslı depoculuk faaliyetleri ile Hilvan Belediyesi tarafından yapımı devam eden 400 kişilik tekstil fabrikasını da inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 Hilvan’ın tüm ihtiyaçlarını planlayan ve en uygun çözümleri üreten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü 5.000 m² alan üzerine kurulacak itfaiye alanını da inceleyen Başkan Beyazgül, ilçelerimizin neye ihtiyacı olduğunu biliyor çalışmalarımızı ve projelerimizi bu şekilde belirliyoruz dedi. Başkan Beyazgül ve kent protokolü son olarak Hilvan ilçesinde düzenlenen toplu sünnet şölenine katılarak çocuklarla yakından ilgilendi.

 Ziyaret ve incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ilçede yapımı tamamlanan hizmetlerin Hilvan halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 Başkan Beyazgül, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Hilvan Belediyesi’nin yapmış olduğu yerinde gördük ve inceledik. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan ve gençlerimizin hizmetine sunduğumuz Hilvan Kütüphanesi ilçede büyük bir ihtiyacı da karşılamış oldu. Hemen yanında inşa ettiğimiz ve tamamlanma aşamasına gelen 12 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hilvan Kent Parkı’nı da çok yakında hizmete sunuyoruz. Hilvan ilçemizin ihtiyaçları dâhilinde çalışmalar yapılıyor.

Hilvan’da itfaiye istasyonu yapım çalışmalarını da belediyemiz olarak sürdürmekteyiz. Çalışmaları yerinde inceledik. 25 Milyon 960 bin TL’lik yatırım bedelli Hilvan içme suyu arıtma tesisi de devam ediyor. Çok yakında bu çalışmamızda bitecektir. Hilvan ilçemizin merkez ve kırsalında asfalt, sathi asfalt ve beton yollar yaparak vatandaşlarımızın konforlu ulaşım imkânlarından faydalanmasını sağladık. İlçede mezbaha yapımını da tamamladık. Bugün burada çocuklar sünnet olacaklar. Çocuklar bizim için çok önemlidir. Bu toplu sünnet şöleni onlar için de gelecekte bir nostalji olarak kalacak. Çocuklarımıza hayırlı uzun ömürler diliyor. Toplu sünnet şöleninde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

 Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise Şanlıurfa’da ve ilçelerde çalışmaların devam ettiğinin altını çizerek birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılla çözümler ürettiklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu