URFA YEREL HABERLER

Vali Ayhan kentte inşaatı süren okulları inceledi

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim çalışmaları ile ilgili brifing almasının ardından inşaat çalışmaları süren okullarda incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa’da göreve başladığı ilk günden itibaren eğitim hassasiyetini sürekli olarak yineleyen Vali Salih Ayhan ; güne milli eğitim müdürü, müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile yaptığı toplantıyla başladı.

Şanlıurfa’da genç potansiyelin yüksek olduğunu ve bu potansiyelin mutlak suretle eğitimin her alanı ile buluşturulması ; gerektiğini ifade eden Ayhan, toplantıda genel çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Eğitim konusunda merkez ve kırsal denilmeksizin tüm sorunların tespiti ve çözümü için ; daha da ivedi uygulamalar gerçekleştirilmesi talimatını da veren Ayhan, toplantının ardından inşaat çalışmaları süren okullarda incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan, kamu sivil toplum iş birliğinde Haliliye ilçesinde yapımı devam eden ; 24 derslikli ortaokulda ve Zeytindalı Kampusu içerisinde inşaatı süren ; 6 derslikli anaokulunda incelemelerde bulundu. İnşaatların fiziki gerçekleştirmeleri hakkında teknik ekiplerden bilgi alan Ayhan’ın temaslarına Vali Yardımcısı Yasin Akgül, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile diğer ilgililer eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu