URFA YEREL HABERLER

Vali Ayhan Urfalı çocuklara seslendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Salih Ayhan Urfalı çocuklara seslendi ve "Şanlıurfalı çocuklarımızın bu bilinçle hareket ederek ilim sahibi, bilgi ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve eğitimin gücüne inanan bireyler olacağına inanıyorum" dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 103. açılış yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Türk milletinin azmiyle kurulduğunu anımsatan Vali Ayhan şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan milli irademizin zaferinin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türk milletinin azim ve kararının vücut bulmuş halidir. Bu tarih, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinin dünya çapında ilan edildiği yegâne bayramdır. Atatürk, çocukların Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve istikbali için önemli bir rol oynadığını her zaman vurgulamıştır. Bu yüzden, bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bizim en büyük arzumuz da çocuklarımızın bu sorumluluğun farkında olmaları, ülkemizin refahı ve huzuru için çalışmalarıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kendilerini sürekli geliştirmeleri, dünyaya ayak uydurmaları, bilim ve teknolojik gelişmelere açık olmaları ve milli, manevi değerlerimizi özümseyerek geleceğe ışık olmaları gerekiyor.”

“TEKNOLOJİDE SINIR TANIMAYAN BİREYLER OLACAĞINIZA İNANIYORUM”

Şanlıurfalı çocuklara seslenen Vali Ayhan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili olmasından dolayı Şanlıurfa’mızda ayrı bir anlam ve önem ifade etmektedir. Bu yüzden, Şanlıurfalı çocuklarımızın bu bilinçle hareket ederek ilim sahibi, bilgi ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve eğitimin gücüne inanan bireyler olacağına inanıyorum.

Bu vesileyle tüm evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle kalpten sevgilerimi sunuyorum.

Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklarım!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu