URFA YEREL HABERLER

Vali Ayhan’dan Depremle ilgili açıklama: 17 ölü

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti çevre illeri de sarstı. Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da binalar yıkıldı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ilk belirlemelere göre Şanlıurfa’Da 17 kişinin yaşamını yitirdiğini, 30 kişinin de yaralı olduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, Şanlıurfa yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da da hissedildi.

AFAD, depremin ardından en büyüğü Gaziantep Nurdağı’nda 6,6 büyüklüğünde olmak üzere 32 artçı sarsıntı meydana geldiğini duyurdu.

Artçı sarsıntılar nedeniyle binalara girilmemesi istendi.

VALİ AYHAN: 17 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 30 KİŞİ YARALANDI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan,  bağlandığı canlı yayından ilk belirlemelere göre 17 kişinin yaşamını yitirdiğini, 30 kişinin de yaralı olduğunu açıkladı.

Ayhan yıkılan binalarda kurtarma çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

AFAD’DAN CEP TELEFONLARIYLA İLETİŞİME DAİR UYARI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), pet çok ilde hissedilen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından cep telefonlarıyla iletişime ilişkin uyarıda bulundu.

Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, “Haberleşmelerinizi kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapınız. Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının.” bilgisi paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu