URFA YEREL HABERLER

Viranşehir Belediyesi’nde 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı

Viranşehir Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası arasında 3 yıllık 'Toplu İş Sözleşmesi' düzenlenen tören ile imzalandı.

Viranşehir Belediye Başkanlığı ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş Sendikası) ; arasında 3 yıllık ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı.

Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Salih Ekinci ; Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa 2 No’lu Şube Başkanı Bozan İzol, Hizmet-İş Sendikası Viranşehir Temsilcisi ; Reşit Direk, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Lütfi Şeyhun, Belediye Hukuk İşleri Müdürü Avukatı Ayşe Kaya katıldı.

İmzalanan sözleşmeye göre kadrolu işçilerin ücretlerinde ilk yıl yüzde 36 ; ikinci ve üçüncü yıl için de enflasyona bağlı zam ve sosyal haklarda ciddi iyileştirmeler sağlandı.

İmza töreninin ardından konuşan Belediye Başkanı Salih Ekinci ; sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunarak “Kadrolu işçilerimizin maaş ve sosyal haklarında ciddi iyileştirmelerle sonuçlanan yeni toplu iş sözleşmesini imzaladık. İşçi sendika başkanı ve temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu