EĞİTİMURFA YEREL HABERLER

Viranşehir Belediyesinden öğrencilere sınav desteği

Viranşehir Belediyesi, ilçe genelinde üniversiteye hazırlanan mezun ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı düzenledi. Sınava 4 bin öğrenci katıldı.

Üniversite sınavlarına hazırlanan adayların sınav stresini azaltmak ve sınavlara hazırlanmalarına katkı sağlamak isteyen Viranşehir Belediyesi, bu kapsamda YKS’ye hazırlanan 4 bin öğrenciye yönelik TYT ve AYT deneme sınavı desteği sağladı.

Bu kapsamda, şehir genelinde sınavlara hazırlanan mezun ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen deneme sınavlarının 5’incisi gerçekleştirildi.

İlçe genelinde 34 okulda gerçekleştirilen YKS deneme sınavına 4 bin üniversite adayı öğrenci katılım sağladı.

Öğrenciler, deneme sınavlarının kendilerini analiz etmekte ve sınavlara motivasyon konusunda çok faydalı olduğunu ifade etti.

EKİNCİ: 20 BİN ÖĞRENCİYE DENEME DESTEĞİ SAĞLADIK

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Eğitimi ve öğrencilerimizi desteklemek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda, ilçe genelinde mezun ve 12. sınıflara yönelik sınavlara hazırlık mahiyetinde olan deneme sınavlarının 5’incisini gerçekleştirdik. Şu ana kadar 20 bin öğrenciye deneme desteği sağladık. YKS sınavlarına kadar gençlerimize toplam 48 bin deneme desteği sağlamayı hedefliyoruz. Viranşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmaya, eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz ücretsiz deneme sınavları ile öğrencilerimiz kendilerini hem test etme imkanı bulacak hem de sınav streslerini azaltacaklar. Hedefimiz, verdiğimiz desteklerle öğrenci kardeşlerimizi hayallerini kurdukları üniversitelere yerleştirmektir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu