GÜNDEM

Viranşehir’de etüt merkezinin resmi açılışı yapıldı

Viranşehir’de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Viranşehir Belediyesi iş birliğinde üniversite sınavına hazırlanan gençlere eğitim verilen etüt merkezinin açılışı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın katılımıyla dualarla yapıldı.

Viranşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitimi Merkezinin iş birliğinde üniversite sınavına hazırlanan gençlere ücretsiz kurs verilen eski belediye binasındaki etüt merkezinin açılışı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın katılımıyla yapıldı.

Açılışa, Vali Ayhan’ın yanı sıra Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Vali Salih Ayhan, merkezin tüm öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, eğitime verdiği destek ve katkılarından dolayı Viranşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci de 4 katlı eski belediye hizmet binasında öğrencilere ücretsiz kurslar verildiğini belirterek, Halk Eğitimi Merkezi’nden öğretmenlerin desteğiyle yaklaşık 250 öğrencinin üniversite sınavlarına hazırlandığını söyledi.

Viranşehir’de dezavantajlı ailelerin sayısının çok olduğunu dile getiren Ekinci, üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlayıp, eski belediye hizmet binasının tadilat ve onarımını yaparak çok sayıda öğrencinin hizmet alacağı bir eğitim merkezine dönüştürdüklerini kaydetti. Ekinci, “Amacımız, Viranşehir’de kadınlar, gençler ve öğrencilerimize destek vermek ve onların geleceği için yatırım yapmaktır” dedi.

Vali Ayhan ve protokol üyeleri, konuşmaların ardından öğrencilerle birlikte dualar eşliğinde merkezin açılış kurdelesini kestikten sonra etüt merkezini gezdi.

Sınıfları tek tek gezen Vali Ayhan ve Ekinci, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu