GÜNDEM

Viranşehir’de gaziler Kıbrıs’a uğurlandı

Viranşehir Belediyesi’nin organizesinde ilçede yaşayan Kıbrıs gazileri, 48 yıl önce savaştıkları toprakları gezecek. Gaziler, Kaymakam Önder Çengel ve Belediye Başkanı Salih Ekinci tarafından uğurlandı.

Viranşehir Belediyesi, şehit yakınları ve gaziler için özel bir program tertipledi. İlçedeki muharip gazilerin isteği doğrultusunda Viranşehir Belediyesi, Kıbrıs Barış Harekâtına katılan muharip gaziler için ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gezi programı düzenliyor. 48 yıl önce Kıbrıs’a barışı ve huzuru götürmek için giden ve canlarını ortaya koyan Kıbrıs gazileri, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel tarafından Kıbrıs’a uğurlandı.

Kıbrıs’ta çeşitli ziyaretlerde bulunacak ve 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıl dönümü kutlamalarına katılacak olan muharip gazilere, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci de eşlik edecek.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, göreve geldiği günden beri muharip gazilerin bir defa daha Kıbrıs’ı görme istediğinde bulunduğunu hatırlatarak, “Bunun için kaymakamlığımızla birlikte çok uğraştık ve bu emelimizi gerçekleştirdik. Muharip gazilerimizi, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48. yıl dönümü törenlerine katılmak üzere Kıbrıs’a uğurluyoruz. Gazilerimize iyi yolculuklar diliyoruz” dedi.

Başkan Ekinci, Kıbrıs Konsolosluğu’na da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ise gazilerin kazasız belasız bir şekilde gidip gelmeleri temennisinde bulunarak, “Onlar bizler için çok değerli, çok kıymetli, başımızın tacı, onlar bizim kahramanlarımız, onlar bizim ecdadımız, onlara her baktığımızda şanlı tarihimizi hatırlıyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu