GÜNDEM

Viranşehir’de kadınlar okuma yazma öğreniyor

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Emine Erdoğan Kadın ve Aile Destek Merkezinde okuma yazma eğitimini başarıyla sürdüren yetişkin kadınlar, Viranşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde kitap okuma etkinliğine katıldı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde belediyenin Kadın ve Aile Destek Merkezi, ; kadınların yaşamın her alanında yer almasına yönelik çabaları kapsamında eğitimlerine devam ediyor. Viranşehir Belediyesi Emine Erdoğan Kadın ve Aile Destek Merkezinde açılan kurslarla kadınların iş hayatına atılmalarına olanak sağlayan Viranşehir Belediyesi, ; bir yandan da yetişkin kadınlara yönelik okuma yazma eğitimi veriyor.

Kursa katılan ve ilk olarak alfabe eğitimi alan kadınlar, ; ilk kademe eğitimini tamamlayarak ikinci kademe eğitimine geçti.

KÜTÜPHANE GEZİSİ DÜZENLENDİ

Kursu başarıyla sürdüren kadınlar için Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kütüphane gezisi düzenlendii. İbrahim Paşa Konağı’ndaki Viranşehir İlçe Halk Kütüphanesi’ne götürülen kadınlar, burada seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldu. Çocuklarıyla birlikte kütüphane gezisine katılarak güzel vakit geçiren kadınlar, desteklerinden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

Bu arada eylül ayında başlayan ve devam eden kursu başarıyla tamamlayacak kursiyerler, ; okuma yazma sertifikası almaya hak kazanacakk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu