SPOR

Viranşehirli sporcu şampiyonaya damga vurdu

Antalya'da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden Viranşehir Belediyesi Bilek Güreşi sporcularından Evindar Daban, Türkiye şampiyonu ve Dünya 4’üncüsü oldu.

14-23 Ekim’de Antalya’da düzenlenen “43. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası”na Viranşehir Belediyesi Bilek Güreşi sporcularından Evindar Daban da katılım sağladı.

Geçtiğimiz mart ayında Eskişehir’de düzenlenen 2022 Şener Arslan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi olmayı başaran Daban, Antalya’daki şampiyonada da gösterdiği başarılı mücadele ile göğsümüzü kabarttı.

Viranşehir Belediyesi Bilek Güreşi Sporcusu, 54 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada 15 yaş 70+’da Yarı Finalde Norveç’li rakibine yenilerek Dünya 4’üncüsü oldu.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Dünya 4’üncüsü olmayı başaran sporcuları Evindar Daban ve Antrenörü Şükrü Güngör’ü tebrik ederek,  genç sporcunun elde ettiği başarının ardında disiplin, emek ve azmin olduğunu kaydetti.

Sporcularının başarıdan başarıya koşmaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Ekinci, “Genç sporcularımızdan Evindar Daban, Antalya’da düzenlenen şampiyonada elde ettiği Dünya 4’üncülüğü ile bizleri gururlandırdı. Kendisini canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Viranşehir Belediyesi olarak, ilerleyen süreçte hem kulüp hem de sporcularımız bazında daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen başta Antrenör Şükrü Güngör olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu