TEKNOLOJİ

WhatsApp’a çoklu cihazda kullanabilme özelliği geliyor

WhatsApp aldığı kararla birden fazla telefon için çoklu cihaz oturum açma desteği sunmaya başlıyor.

WhatsApp’ın sahibi Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada, uygulamanın çoklu cihazla açılma özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Zuckerberg, “Bugünden itibaren, aynı WhatsApp hesabına dört ayrı telefonda giriş yapabilirsiniz” dedi.

WhatsApp, bu özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Şimdiye kadar, kullanıcılar bir WhatsApp hesabına yalnızca bir telefonda ve birden fazla yardımcı masaüstü cihazda kullanabiliyorduu.

Uygulamaya getirilen yeni özellik ile kullanıcıların mesajları diğer telefonlar da dahil olmak üzere cihazlar arasında senkronize edilecekk. Böylece kullanıcılar bir cihazları kapalı olsa bile diğer cihazlardan uygulamaya erişebilecekk.

WhatsApp, 2 milyardan fazla kullanıcısıyla en çok kullanılan mesajlaşma servislerden biri. Ancak, sohbetler ve aramalar için tam uçtan uca şifreleme koruması nedeniyle şimdiye kadar çoklu telefon desteğinden yoksundu.

Şirket, çoklu cihaz uyumluluğunu 2021’de belirli beta kullanıcılarıyla test etmeye başlamıştı. O dönem açıklama yapan Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta şiketi, uçtan uca şifreleme korumasını sürdürürken mesajları cihazlar arasında senkronize etmek için yeni bir teknoloji geliştirdiğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu