EKONOMİURFA YEREL HABERLER

Yapımı tamamlanan fabrikalarda binlerce kişiye istihdam sağlanacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye girişimleriyle kentte istihdamı ve üretimi desteklemek üzere 6 adet fabrikanın yapımı tamamlandı. Fabrikalarda 3 vardiya halinde 4 bin 500 kişiye iş imkânı sağlanmış olacak

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SADECE ALT VE ÜSTYAPI HİZMETLERİNİN HALKA ULAŞTIRILMASININ YANI SIRA BÖLGEYE YENİ İŞ ALANLARININ KAZANDIRILMASI, ŞANLIURFALI GENÇLERİN İSTİHDAM EDİLMESİ İÇİN DE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Organize Sanayi Bölgesinde yapımını tamamladığı 6 adet fabrika ile 4 bin 500 kişinin ayakkabı sektöründe istihdam edilmesi hedefleniyor.

Türkiye’nin en genç illeri arasında ilk sırada yer alan Şanlıurfa’da Organize Sanayi Bölgesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve faaliyete girdiğinde 4 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacak olan fabrikaların çevre düzenleme çalışması büyük ölçüde tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Büyükşehir Belediyesinin Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımını tamamladığı fabrikalarla Şanlıurfa, ayakkabıcılık sektöründe cazibe merkezi haline gelecek.

Fabrika içerisindeki çalışmaları da tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ayakkabı üretimi yapacak makineleri de temin ederek fabrikanın faaliyete gireceği gün için hazırlıklarını tamamlıyor

Fabrikaların faaliyete girmesi ile birlikte Şanlıurfa’nın üretim ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlanacak. Yapılacak fabrikalarda 3 vardiya halinde 4 bin 500 kişiye iş imkânı sağlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu