URFA YEREL HABERLER

Yapımı tamamlanan mescidin açılışı yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Şanlıurfa Şıracılar - Kuruyemişçiler Oda Başkanı Ahmet Aslan ve yönetim kurulunu ziyaret ederek esnaf için tahsis edilen ve yapımı tamamlanan mescidin açılışını gerçekleştirdi.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL BERABERİNDE HALİLİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CANPOLAT, AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ FARUK BAYUK İLE BİRLİKTE ŞANLIURFA ŞIRACILAR-KURUYEMİŞÇİLER ODA BAŞKANI AHMET ASLAN VE YÖNETİM KURULUNU ZİYARET EDEREK YAPIMI TAMAMLANAN MESCİDİN AÇILIŞINI DUALARLA YAPILDI.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE ŞANLIURFA TİCARET MERKEZİ DE (ŞUTİM) YAPIMI TAMAMLANAN VE MODERN BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURAN ELEKTRONİK KAPILAR SAYESİNDE GÜVENLİĞİN ARTTIĞINI İFADE EDEN BEYAZGÜL ESNAFIN DA EKSİKLERİNİ GİDERDİKLERİNİ BELİRTTİ.

BEYAZGÜL, “ŞIRACILARIMIZ VE ODA BAŞKANIMIZ BİZLERE BİRÇOK KONUYU DİLE GETİRDİLER. BUNLARDAN BİRİ OLAN DEFORME OLAN VE KÖTÜ BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURAN HAL PAZARI GİRİŞ KAPILARINI YENİLEMEKTİ. YAPMIŞ OLDUĞUMUZ OTOMATİK VE MODERN KAPILARLA BİRLİKTE BURADA GÜVENLİK DAHA DA ARTMIŞ OLDU. DAHA SONRA MESCİT TALEPLERİ OLDU. BİZ BU TALEBİ DE YERİNE GETİREREK YER TAHSİSİNDE BULUNDUK. ESNAFLARIMIZIN RAHAT VE TEMİZ BİR ORTAMDA İBADETLERİNİ YAPMALARI İÇİN MESCİDİMİZİ HAZIR HALE GETİREREK BUGÜN DE HİZMETE SUNDUK. EKSİKLER MUTLAKA OLACAKTIR. BU EKSİKLERİ DE GEREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK BİZ GEREKSE DE İLÇE BELEDİYELERİMİZ VE BAŞKANLARIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞARAK HALLETTİK. ESNAFLARIMIZ BURADA HUZUR İÇERİSİNDE İBADETLERİNİ YERİNE GETİREBİLİRLER” İFADELERİNİ KULLANDI.

BEYAZGÜL: MESLEK GRUPLARIMIZA YER TAHSİSİ KONUSUNDA KOLLARI SIVADIK

MESLEK GRUPLARININ TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMASI GEREKTİĞİNİN ALTINI ÇİZEN BEYAZGÜL, “BÜTÜN MESLEK GRUPLARINI İLGİLENDİREN BİR KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ. BİZİM TİCARET ANLAMINDA GELİŞMEMİZİ ENGELLEYEN NEDENLERDEN BİRİ GENİŞ ALANLARIMIZIN OLMAMASI, TİCARETİMİZİ DAHA MODERN VE KENDİMİZE AİT ALANLARDA YAPMIYOR OLMAMIZDAN KAYNAKLANDI. BU DURUM BİZİ ÇOK İLERİYE GÖTÜRMEDİ. MESLEK GRUPLARIMIZA YER TAHSİSİ KONUSUNDA KOLLARI SIVADIK. BİR YANDAN ANKARA TEMASLARIMIZDA DİĞER YANDAN ŞEHRİMİZDE YER KONUSUNDA ARAŞTIRMALAR YAPIYORUZ. HER NE KADAR GEÇ KALINMIŞ BİR DURUM OLSA DA GÖREVE GELDİĞİMİZ ZAMAN ARKADAŞLARIMIZIN KOOPERATİFLEŞMESİNİ VE ÜYELER KAYDETMESİNİ İSTEMİŞTİK. ŞIRACILAR VE KURUYEMİŞÇİLER ODA BAŞKANIMIZDA BU DURUMU SAĞLAMIŞ DURUMDADIR. BİZLER DE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARAK BU KOOPERATİFLERİMİZİN YER KONUSUNU HALLETMEYE DEVAM EDİYORUZ” DEDİ.

 

“EL ELE VERİP ŞANLIURFA’YI EN İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ”

ŞANLIURFA’NIN TARIM ŞEHRİ OLDUĞUNU ANCAK TİCARETİN DE MERKEZİ OLMASI YOLUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIKLARINI KAYDEDEN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA TARIM ŞEHRİ ELBETTE ANCAK TİCARETİN DE CAZİBE MERKEZİ OLMASI GEREKİYOR. ŞANLIURFA AYNI ZAMANDA FISTIĞIN ŞEHRİDİR. TÜRKİYE’DE EN FAZLA FISTIK ŞANLIURFA’DA YETİŞİYOR. EN ÇOK FISTIK AĞACI DA ŞANLIURFA’DA YETİŞİYOR. BURADAKİ HER BİR ARKADAŞIMIZ, ESNAFIMIZ DA ELİNE FISTIĞI ALDIĞI ZAMAN FISTIĞI ELİYLE TARTIYOR VE KALİTESİNİ ELLERİYLE ANLAYABİLECEK KABİLİYETTELER. BU YETENEK VE KABİLİYETİN ARTIK HAK ETTİĞİ YERE ULAŞMASI GEREKİYOR. EL ELE VERİP ŞANLIURFA’YI EN İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ” İFADELERİNİ KULLANDI.

ŞIRACILAR – KURUYEMİŞÇİLER ODA BAŞKANI AHMET ASLAN DA BAŞKAN BEYAZGÜL VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu