SİYASET

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda istifa depremi

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı'nca düzenlenen basın toplantısında yönetim, parti teşkilatı olarak istifa ettiklerini duyurdu.

Şanlıurfa’da kongreye hazırlanan Yeniden Refah Partisi, toplu istifa ile adeta deprem yaşadı.

Yeniden Refah Partisi  Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın partisinin Şanlıurfa 2. Olağan Kongresine katılmak üzere bugün Şanlıurfa’ya gelmesi bekleniyordu ancak kongre iptal edildi. Yapılan açıklama ile kongrenin ileri bir tarihe ertelendiği duyurulurken yaşanan gelişmenin perde arkasında listeye müdahale olduğu iddia edildii. Buna göre; genel merkezin kongre öncesi Şanlıurfa’daki il teşkilat listesinde tavır değişikliğine gittiği ve  son anda farklı isimlerin de bulunmasını istediği öne sürüldüü.

İl teşkilatının da son anda yapılmak istenen değişikliği kabul etmediği öğrenilirken, teşkilat üyeleri  bugün Parti İl Başkanı Ahmet Çolak başkanlığında parti binasında bir basın açıklaması yaptıı.

Açıklamada Başkan Çolak, teşkilat üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini duyurdu.

“DÜĞÜNÜMÜZ HÜZNE ÇEVİRDİLER, HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

İl Başkanı Çolak yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 3.5 aydan beri il başkanı görevi bana verildi ve bende canla başla çalıştım. Ben ilçe kongre çalışmalarına katılarak kongrelerimizi hazırlamaya çalıştık. Bu görev bana Ankara’da bana verilirken ben genel başkanımıza şunu söyledim ‘ hiç kimsenin baskısı ve söylediği söylemlerle başkan olmak istemiyorum, kimse beni lütfen yönetmesin’ başkanımızda, ‘siz oranın valisisiniz. Biz arkanızdayız, dik durun’ Ben Şanlıurfa’ya gelirken tüm teşkilatımı kurdum, listemi de hazırladım. Mutlaka küsenler olacaktır. Ben küsenleri arayarak partiye kazandırdım, sadece iki kişi kalmıştı. Onlara sabredin mutlaka sizi yönetime alacağız.

Bunları bu şekilde ikna etmeye çalışmıştım ama teşkilat başkanımız buraya gelirken ; aynı gün 77 kişiye ve 7 ilçe başkanımızla biz toplantı yaptık. Ben listemi hazırlayıp başkanımıza attım. Biz bu iş bitmiştir, yönetim kurulumuz tamamdır diye sevinmiştik. Sabah saat 10.00 civarı genel başkanımız o iki kişiyi 8 kişiye çıkararak, şunları asil yönetimimize yazın demiştir.

Bende ‘Ben yönetemediğim kişiyi yönetimime alamam’ dedim. Başkanımızda ‘siz genel başkana karşımı geliyorsunuz’ dedi. Bir müddet sonra kongremizin iptal edildiğini öğrenmiş olduk. Tabii ki bu durum bizi üzmüştür. Kongreler o ilin düğünüdür ama maalesef bizim bu düğünümüz hüzne çevirdiler. Hakkımızı helal etmiyoruz. Şanlıurfa’da özür diliyoruz. Başkanımızdan bir telefon bekliyorduk, maalesef beni aramadı hala.

Yönetim kurulumuzla, ilçe başkanlarımızla beraber bizde bu partide inancımız kalmadı, istifamızı sunuyoruz.  Yaklaşık merkez ve ilçelerimizle birlikte net olarak 200 civarında olacak ve toplamda da üyelerimizle de birlikte binin üstünde istifalar olacak. Herhangi bir partiye de geçmiyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu