SİYASET

Yenileme işlemleri peyderbey yapılacak

Şanlıurfa İl sağlık Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kadın doğum bölümünde bulanan eski koltuklarla ilgili yapılan haberlere dair açıklama yapıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, dün bazı basın yayın organlarına yansıyan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kadın doğum bölümünde bekleme salonundaki eski koltuklarla ilgili açıklama yaptı.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasının ihtiyaç duyulduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde kasım ayı itibarıyla bekleme alanlarındaki koltukların yıkama, bakım ve onarım işlemeleri ile refakatçi koltuklarının bakım onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Öncelikle yıkama işlemi 1 ay içerisinde 4 partide bitirilmiş bu süreçten sonra bekleme koltukları ile refakatçi koltuklarının bakım onarım işlemleri gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte çocuk acil, erişkin acil ve kadın doğum acilin muayene alanındaki koltukları deri koltuklarla değiştirmiştir. Tüm katlardaki ve polikliniklerdeki arızalı döşemesi yırtık bekleme koltuklarının bakım onarım ve döşemeleri bitirilmiştir. Kadın doğum acil dış alan tay tüyü bekleme koltukları da deri olanlarla değiştirilecekti ancak deri koltuk döşemelerinin yeni bitmesi önceki yıkanan tay tüyü koltukların kirlenmesi ve deterjanlı bezlerle silinmesinden dolayı koltuklarda solma olduğu görülmüş ve kötü görüntüye neden olduğu gözlemlenmiştir. Doğum acil giriş bekleme alanında yer alan söz konusu tay tüyü koltuklar yenilemesi tamamlanan deri oturma grupları ile değiştirilerek sorun çözüme kavuşturulmuştur.”

Bir ay içerisinde hastanede bulunan tüm koltuklarla ilgili işlemlerin tamamlanacağı belirtilen açıklamada, “Sonuç olarak hastane büyük olduğundan yenileme işlemleri peyderpey yapılmaktadır. Tüm hastanedeki oturma grupları yenileme işlemleri bir ay içerisinde tamamlanması beklenmektedir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu