GÜNDEM

Zakkum’un Urfa konseri sonrası peş peşe açıklamalar

Adının cehennemden geldiği gerekçesiyle iptali istenen Zakkum konseri dün akşam binlerce kişinin katılımıyla Şanlıurfa’da gerçekleşti. Urfa’da gündemden düşmeyen konser sonrası Zakkum’dan açıklama geldi. Grubun açıklamasına AK Parti İl Başkanı Kırıkçı tepki gösterdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konserler kapsamında, Zakkum Şanlıurfa’da sevenleri ile buluştu.

Zakkum grubunun kentteki konseri öncesi farklı kesimlerden tepkiler yükselirken, Zakkum da konser sonrası açıklama yaptı.

Zakkum’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son bir haftanın (akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz az önce sona erdi. Kirli beyinlerin, din istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde kalmak, gündem yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız.

Hafta boyu sessiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın ve akıldışılığın savunucularının değirmenine su taşımayı asla istemeyiz.

Bu kişiler en sağlam cevabı, bu gece Şanlıurfa’da bizi izlemeye gelen 25 bin güzel insandan aldılar. Ne güzeldin bu gece Şanlıurfa.”

KIRIKÇI’DAN, ZAKKUM’A TEPKİ

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı sosyal medya hesabı üzerinden, Zakkum’un konser sonrası yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Kırıkçı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“STK’lar, düşünce ve fikir özgürlüğü kapsamında görüşlerini beyan etme özgürlüğüne sahiptir. Ancak bir müzik gurubunun demokratik tepkisini ortaya koyan STK’lara Yobaz, bağnaz, kirli, istismarcı, akıldışı ve karanlık ifadelerini kullanması kabul edilemez. Kınıyor ve özür bekliyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu