GÜNDEM

Akçakale Belediyesi’nin itirazı kabul edildi

Akçakale Belediyesi'nin eski binasının yerinin icra yoluyla satışı kararının Akçakale Belediyesi'nce yapılan itiraz sonucu durdurulduğu belirtildi

Akçakale Belediyesi’nin eski binasının yerinin icra yoluyla satışı kararının Akçakale Belediyesi’nce yapılan itiraz sonucu durdurulduğu belirtildi.

AKÇAKALE- Akçakale Belediyesi’nin eski binası yerinin borçlar nedeniyle satışa sunulduğu duyurulmuştu. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Akçakale Belediyesi’nin belediye yerinin satışına itirazı yerel mahkeme tarafından reddedilmişti. Belediye, bugün yaptığı yazılı açıklama ile yerel mahkeme kararının bölge mahkemesince bozulduğu duyuruldu.

Yapılan açıklamada hayali fatura karşılığı belediyeden para talep edildiği iddia edildi ve yapılan itirazlar sonucu satışın durdurulduğu şu ifadelerle açıklandı:

“Akçakale Belediyemiz eski binasının yerinin ihale yolu ile ilgili satışının feshine ilişkin talebimiz, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından haklı bulundu.

Akçakale Belediye’mizin geçmiş dönemden kalan borçları nedeni ile alacaklılar tarafından icraya başvurdu ve süreç icra yoluyla ihale aşamasına geldi. Belediyemiz, eski binasının yerinin kamuda kalması amacıyla hukuki mücadelesini yürüterek mahkemeye söz konusu firmanın hayali fatura düzenlediği, belediyeye herhangi bir malzeme vermediği, bahsi geçen malzemeler ile ilgili ambar giriş ve çıkışlarının olmadığı, personelin işten çıkarılma korkusu ile evrakları imzaladığı, evrakların asılsız olduğu yönünde rapor sundu. Yerel mahkeme Akçakale Belediye’mizin itirazını reddederken; Bölge Adliye Mahkemesi yerel mahkemenin eski belediye binasının satışı ile ilgili verdiği kararı bozdu.

Konuya dair yazılı açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ‘Önceki dönemden kalma borçlar iddiası ile kurumumuza müracaat eden firmalar vardı ancak yapılan incelemelerimizde faturalarının hayali olduğunu gördük. Bunun üzerine ödeme yapmadığımız için yaşanan süreçte belediye binasının yeri icra yoluyla satışa çıkarıldı. İtiraz ettik ve itirazlarımız sonucu satış durduruldu.

Belediye eski binasının yerinin kamuda kalması için yürüttüğümüz gayretlerin, gerçeklerle aydınlatılmasının sevincini yaşıyoruz. Haktan yana mücadelemiz sonuna kadar sürecek.

Kararın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’ ifadelerini kullandı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu