Akçakale’de AK Parti delege seçimi yapıldı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde delege seçimi heyecanı yaşandı. AK Parti’de kongre süreci öncesinde Akçakale ilçesinde delege seçimi yapıldı. AK Parti İlçe Başkanlığında yapılan delege seçiminde 117 mahalleden 6 bin 100 kişi oy kullandı. Seçimde 400 delege belirlendi.


 

Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Partimizin ilk ayağı olan delege seçimini gerçekleştiriyoruz. Delege seçimimize Akçakale’den çok yoğun bir ilgi var, ben bu katılımlarından dolayı Akçakaleli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Daha önceki seçimlerde Akçakale’li kardeşlerim partimizi sürekli desteklemişler. Bu desteklerinden dolayı Türkiye sıralamasına girmişiz bugün de delege seçiminde yoğun bir katılım var ben bu katılımdan dolayı şimdiden adaylarımızı tebrik ediyorum” dedi.

ÇELİK: ÇOK GÜZEL BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

AK Parti Şanlıurfa Teşkilat Başkanı Orhan Çelik ise “Bugün 7’nci Olağan Kongremizin ilk ayağı olan ilçe delegelerini tespit etmek için Akçakale’deyiz. Daha önce de Siverek ve Bozova ilçelerimizde delege seçimlerimizi yaptık. Teşkilatımızla, meclis üyelerimizle, ana kadememizle gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, mahalle başkanlarımızla çok güzel bir ortamda demokratik bir ortamda seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz” sözlerine yer verdi.

AK Parti Akçakale İlçe Koordinatörü Fethi Şeker de seçim ile ilgili “7’nci olağan belde ve ilçe teşkilatlarımızın delegelerini tespit ediyoruz. Delege seçiminde emeği geçen seçilen seçilmeyen buraya katılım yapan bütün dostlarımıza arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 


 

YALÇINKAYA: YENİ DESTANLAR YAZACAĞIZ

Son olarak söz alan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “Bütün Türkiye’de partimizde kongre hazırlığı olmak üzere delege seçimleri yapılıyor. İlçemizde de bugün itibarıyla delege seçimleri yapılıyor. Geçmişte AK Parti Akçakale’de büyük destanlar yazdı, başta halkımızın gayreti genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti burada tekrar yeni destanlar yazacağız. Barış Pınarı Harekatı ile beraber hem Suriye hem Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden döndü, inşallah yakın bir tarihte çalışmaya başlayacağız. Burada barış istiyoruz, huzur istiyoruz, iş istiyoruz, ekmek istiyoruz ve bütün beraberliğimizle birliğimizle bunları buradaki başkanımızla beraber ilçemizdeki tabanımızla beraber, halkımızla beraber, bu başarıya imza atacağız. Allah yardımcımız olsun. Yolumuz açık olsun her şey Akçakale’nin Türkiye’nin özlediği bir tabloyla yakın bir zamanda olacaktır” şeklinde konuştu.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu