Genel

Akçakale’de ilk doğalgaz akışı sağlandı

Akçakale ilk kez doğal gaz ile buluştu. Akçakale’de ilk yaşandı ve vatandaşların özlemle beklediği doğalgaz, Akçakale Belediyesi’nce düzenlenen törenle ilçeye verildi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “Sınır mahallelere doğalgaz verilmeyecek” iddialarını yalanlayarak “Bunlar yanlış laflar. Doğalgaz, bütün Akçakale’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğalgaz açılış törenine; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İlçe Jandarma Komutanı Üst Teğmen Mustafa Elgün, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yıldık, Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural, belediye kurum amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 VALİ AYHAN: DOĞAL GAZ KONFOR YARATACAK

Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Ayhan “Doğalgaz hakikaten bir ilçe için bir yerleşim yeri için büyük bir imajdır. O bölgenin birçok altyapısı tamamlanmış ve modernliğin medeniliğin göstergesi olan doğal gaz… Altyapısı ile güçlendirilmiş çevreci ve daha yaşanabilir bir şehir. Yani vatandaşın hayatını her alanda kolaylaştıracak konfor yaratacak olan bir değerdir. İşin açıkçası ben ilk geldiğimde Akçakale ile ilgili şöyle bir bilgi aldığımda Urfa’nın ilçelerinde doğal gaz olmadığını düşündüm ancak bir de baktım Akçakale’de devam ediyor. Sadece Ceylanpınar, Harran, Halfeti kaldı. Onlar da 2023-2024’te planlanacak. Sayın cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz, milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Akçakale’ye hayırlı uğurlu olsun diyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 YALÇINKAYA: BÜTÜN AKÇAKALE’YE HAYIRLI OLSUN

Başkan Yalçınkaya da ilçeyi bir ilkle daha buluşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti ve doğal gazın her mahalleye ulaşmayacağı iddialarına da şu sözlerle yanıt verdi:

“Çok büyük mücadele ettik, en büyük desteği Sayın Cumhurbaşkanımızdan gördük. Cumhurbaşkanımıza burada huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Akçakale’nin bir kısmına verileceği bir kısmına verilmeyeceği, hudut bölgesi nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı’nın izin vermediği gibi söylemler var. Bunlar yanlış. Bunlar kafaları karıştırmak için ortaya atılan laflar. Durmak yok yola devam. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bütün Akçakale’ye hayırlı uğurlu olsun. İlgili firmamız olan Aksa’ya, valimize ve herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun yolumuz açık olsun.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve vananın açılmasıyla doğal gaz meşalesi yakıldı.

Protokol, doğal gaz tesisini de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu