GÜNDEMSAĞLIK

Bakan Koca’dan Sağlık Çalışanlarına Mektup

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hekimlere yönelik "Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine sağlıkçılardan tepkiler gelmeye devam ederken, Sağlık Bakanı Koca sağlık çalışanlarına mektup gönderdiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın muhtarlarla buluştuğu programda ; yaptığı konuşmada hekimlere yönelik “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözleri sağlık çalışanlarından tepki çekmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde, ; Türkiye genelindeki tüm hekimlere ve sağlık hizmeti çatısı altında birleşen 39 meslek grubundaki çalışanlara mektup gönderdi.

Bakan Koca, mektubunda, malpraktis davalarının tehdit olmaktan çıkarıldığı, ; şiddete karşı caydırıcılığın artırıldığı düzenlemeleri amaçladıklarını belirterek, “Devletimizin sizler için en iyisini yapma kararlılığından emin olun” mesajını paylaştı.

Koca, sosyal medya hesabından SMS ile gönderilen mektubun teknik bir sebeple bazı personele ulaşmadığını açıkladı.

“BİRBİRİMİZE AYIRACAK DAHA FAZLA VAKTİMİZ OLACAK”

Bakan Koca’nın konuyla ilgili paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Hekimlere, sağlık hizmeti çatısı altında birleşen 39 meslek grubundaki arkadaşlarıma bugün bir mektup gönderdim. SMS ile gönderilen mektup, teknik bir sebeple bazı arkadaşlarıma ulaşmadı. Yeni yazışmalarımızda sorunu çözeceğiz. Birbirimize ayıracak daha fazla vaktimiz olacak”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu