SAĞLIKURFA YEREL HABERLER

Başhekim Şiltak’tan randevu uyarısı!

Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Fatih Şiltak vatandaşlara hastaneye gelmeden önce randevu almaları ve randevularına uymaları konusunda uyarıda bulundu.

Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Fatih Şiltak, vatandaşlara randevu konusunda uyarılarda bulundu.

Şiltak, hastane ve diğer sağlık kurumlarında sağlık hizmetinin aksamaması adına vatandaşların “MHRS” üzerinden veya “182” üzerinden randevu almaları önerisinde bulunarak, şunları kaydetti:

“Randevu sadakat oranımız yüzde yüzde 50’lerde bulunmakta. Randevu alıp da gelmeyen vatandaşların randevusuna gelmemesiyle Şanlıurfa’daki tüm hastanelerin randevuları dolu gözükmekte ve randevu almak isteyen vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Bu sebepten dolayı randevu alıp da gelmeyen vatandaşlarımızın oluşturdukları randevuları iptal etmesi gerekiyor. Çünkü diğer vatandaşlarımızın düzgün bir şekilde sağlık hizmeti alması adına önem arz etmektedir. Gidilmediği halde iptal edilmeyen her randevu, ihtiyacı olan bir vatandaşımızın hizmet almasını engellemektedir. Gidemeyeceğiniz randevuları 1 dk. Öncesine kadar ALO182 http://mhrs.gov.tr MHRS Mobil ‘den iptal ederek diğer vatandaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu