GÜNDEM

Başkan Demir’den 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Başkan Demir mesajında “Bugün; Aziz Vatanımızı bizlere yurt tutmak için kanlarından, canlarından, yarlarından, serlerinden, her şeylerinden vazgeçerek tarihe altın harflerle yazılacak destansı bir mücadele veren kahraman gazilerimizin şeref günüdür. Bugün; Türk Milletinin kıvanç günüdür, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ve mareşallik unvanının verilişinin 101’inci yıl dönümüdür.
Şehitlik ve gazilik bir insana nasip olacak en yüksek onur en büyük şereftir. Biz, bunu kutsal gören bir inancın, bu inancı yüreğinde en kutlu şekilde taşıyan bir milletin fertleriyiz. Bin yıldır huzur ve güven içerisinde yaşadığımız vatan topraklarımız bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Kahraman ordumuz ve necip milletimiz tarih boyunca bu emanete sahip çıkmıştır. 1071’de Malazgirt’te yurt tuttuğumuz bu topraklarda Miryokefalon’dan, Palekanon’a, Çanakkale’den Dumlupınar’a bizim varlığımızı sınayanlara gerekli cevabı vermiştir. Hafızalarımızda hala taze olan 15 Temmuz Destanında ise bir kez daha istiklalimize ve Cumhuriyetimize kastedecek her türlü düşmana ve haine karşı bu toprakların ilelebet bizim olduğunu, ölürsem şehit kalırsam gazi olurum inancıyla “ya istiklal ya ölüm” diyerek meydanlara koşacağımızı en güzel şekilde gösterdik.  Emanetimize bir kez daha sahip çıktık. Milletçe gazilik ve şehitlik aşkıyla bu emanete en güzel şekilde sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutlu günde cennet vatanımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize en derin saygı ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Gazi milletimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu