URFA YEREL HABERLER

Başkan Halil Polat’tan İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı

Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat Esnaf Odası Başkanı Halil Polat 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Polat İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Şanlı bayrağımızla birlikte, bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden olan İstiklal Marşı’mız, milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkânsızlığa rağmen büyük bir inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Âkif Ersoy tarafından mısralara dökülmüş eşsiz bir şaheserdir.

Ömrünü vatana ve millete hizmete adamış millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması ve şahlanması vardır. İstiklal Marşı milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, millî kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır.

Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklal Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz. Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife İstiklal Marşı’mız ile ortaya konulan değerlere her zaman sahip çıkarak, ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı’mızı ilelebet muhafaza etme mücadelesini daima diri tutmaktır. Bu mücadelenin sadece bugün değil, yarın da yaşaması için gayret etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Âkif Ersoy başta olmak üzere İstiklal Harbi’nin tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu