URFA YEREL HABERLER

Başkan Mahmut Demir’den 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü mesajı

Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir,  Hemşireler günü ve haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demir, Hemşireler Günü ve Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, sağlık hizmetinin yükünü çeken hemşirelerin sorunlarının, ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirtti.

Demir, yayınladığı mesajında:

“12 Mayıs Hemşireler Günü, tıp dünyasının beyaz meleklerine adanmış bir gündür. Beyaz meleklerden kasıt elbette ki sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen ve bu duygularla bir mesleği icra eden hemşirelerdir. Bu kutsal mesleğin öneminin ve sorunlarının gündeme getirildiği bugünde maalesef hala sorunları çözülememiş bir meslek grubu ile karşı karşıyayız” dedi.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara ilişkin yasal düzenlemenin de gerekliliğine de değinen Demir, “Sağlık hizmetinin yükünü çeken hemşirelerin sorunlarının, ivedilikle çözülmesi ve çözümlerin kararlılıkla uygulanması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle önce insan diyerek özveriyle ve sabırla yola çıkan, sağlık sektörünün en zor görevlerinden birini üstlenen hemşirelerin, hemşireler günü ve haftası kutlu olsun”. ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu