Genel

Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilcisinden Bayram Mesajı

Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilcisi İbrahim Halil Buğurca Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilcisi İbrahim Halil Buğurca Kurban Bayramı vesilesi ile yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kurban Bayramı’na kavuşmanın ve bu vesile ile kardeşlerimizle kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar, bizlere kulluğumuzu hatırlatan ve mağfiret kavuşturan, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberliğimizi diri tutan, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir.
Kurban; Rabbimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakınlaştıran bir ameldir.
Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve komşularımızla hemhal olduğumuz gibi bizleri bekleyen muhtaçlar, yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.
Beşirler olarak günler öncesinden sizlerden aldığımız vekâletler ile 4 kıtada milyonlarca kardeşimize ulaşmak için ekiplerimiz yola çıktı. Gittikleri ülkelerde sizlerden aldığımız kurban emanetlerini İslami Usullere göre kesecek ve kardeşlerimize paylar halinde dağıtacaklar. Bağışlarınız mahzun gönüllerde sevince ,hanelerde muhabbete, ibadetlerde duaya dönüşecek ve bayram o zaman bayram olacak hepimize.
Uzakları yakın ettiniz, gönül coğrafyamıza sahip çıktınız Allah cc hepimizden razı olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve yeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı Şahsım ve Beşir ailesi adına tebrik ediyor iyiliğin ve güzelliğin yer yüzüne hâkim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu