3. SAYFABlogURFA YEREL HABERLER

Ceylanpınar Belediye Başkanı ile ilgili flaş gelişme!

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından görevden alınacağı iddiası yeni bir boyut kazandı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız Ankara’ya çağrıldı. İl Başkanı Yıldız burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile makamında görüştü. Gündemde YSK tarafından belediye başkanlığı düşürülmesi yönünde oylama yapılacağı iddia edilen Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak olduğu, belediye başkanına 10 gün ek süre tanındığı ve son kararın bu 10 gün içerisinde verileceği öğrenildi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Abdullah Aksak’ın 18 yaş altındayken ruhsatsız silah bulundurmaktan dolayı 1 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldığı, ilgili dosyanın YSK’ya ulaştırılmasıyla belediye başkanlığının düşmesi yönünde sürecin başladığı iddia edilmişti.

AK PARTİLİ BELEDİYEDE İLK OLACAK…

Belediye başkanlığının düşürülmesi halinde ilk kez AK Partili bir belediye başkanı bu sebepten dolayı görevden alınmış olacak ve yeni belediye başkanı belediye meclisi tarafından seçilecek.

Şimdi gözler YSK’nın vereceği karara çevrildi.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu