Ceylanpınar’daki oğlak görenleri şaşkına uğrattı!

İlçeye bağlı Özbek Mahallesi kırsal alanında küçükbaş hayvancılık yapan Mehmet Tutal'ın keçisi, 3 ayaklı bir oğlak doğurdu.

Doğum esnasında oğlağın bir ayağının olmadığını fark ettiklerini belirten besici Tutal, ilk defa karşılaştığı durum karşısında oldukça şaşırdı. Oğlak, muayene için veterinere de götürüldü. Uyuz hastalığına yakalandığını gören besici Tutal durumu Ceylan Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hasan Teker'e de aktardı. Dernek Başkanı Teker, 3 ayaklı oğlağı görmeye gitti ve ilk defa karşılaştığı manzara karşısında oldukça şaşırdığını dile getirdi.

Oğlağı muayene ettiğini ve oğlağın uyuz hastalığına bağlı tüy döküntüsü yaşadığını belirten Dernek Başkanı Teker, "Uyuzu tedavisini yapacağız. Ayrıca küçükbaş hayvanlarda üç ayaklı doğumun çok nadir görülen bir durum. Dernek olarak bütün bakım ve tedavisini üstleniyoruz" dedi.

 

"GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ"

Besici Tutal ise oğlağı ilk 20 gün biberonla beslediğini ve ona gözü gibi baktığını belirterek "Satmayı ve asla kesmeyi düşünmüyoruz. Ona gözümüz gibii bakmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Oğlağın engeline rağmen diğer keçiler gibi koşup oynadığı görüldü.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu