GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon aşılmaz bir ekonomik tehlike değil, ben ekonomistim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki enflasyona ilişkin, “"Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu için bulunduğu New York’ta Amerikan PBS kanalının konuğu oldu.

Türkiye’deki enflasyona ilişkin olarak bir soru üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş. Benim vatandaşım şu anda istediği her türlü ürünü marketlerde bulabiliyor” dedi.

“BEN MEYDANLARIN DİLİNİ İYİ BİLİRİM” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de 2023’te yapılacak seçimlere” dair soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok. Ben meydanların dilini iyi bilirim. Şu anda yaptığım toplu açılışlarda, meydan mitinglerinde eğer on binleri meydanlara toplayabiliyorsam, bu halkımın bize olan teveccühünü göstermektedir. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe, bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu