3. SAYFABlogURFA YEREL HABERLER

DEDAŞ’ın kaçak kullanım açıklaması gündeme oturdu!

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü Sistem İşletme Mühendisi Erdinç Ergün'ün "Bölgede kayıp kaçak oranı yüzde 86 civarındadır" açıklaması Türkiye gündemine oturdu.

Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt ve Batman'da hizmet veren şirket yetkilisi, kış mevsiminde kaçak kullanımın arttığını ifade ederek verdiği yüzde 86'lık oran ile 6 kentin neredeyse tamamına yakının kaçak kullandığını iddia etti. Hesaba göre 6 aboneden 5'inin hırsız ilan edildiği açıklama sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Kimi sosyal medya kullanıcıları açıklamaya inanarak Peygamberler Şehri ünvanı üzerinden eleştirilerde bulundu. 

 

SAATLERCE KESİNTİYE MARUZ KALIYORUZ

Şirket kendisini kaçak elektrik üzerinden gündeme getirse de Şanlıurfa'da saatler hatta günler süren kesintiler yaşanıyor. Kesintiler nedeniyle evde ısınma sorunu yaşandığı için hastalıklar artarken, elektriğe bağlı hayat sürdüren hastalar da mağdur ediliyor. Kesintiler esnafın da işini sekteye uğratırken, elektrik faturaları da kesintilere rağmen kabarık geliyor.

Şirket yetkilisi açıklamasında saatler süren kesintiler nedeniyle yaşattığı mağduriyetlere değinmezken, kentin neredeyse tamamına yakının kaçak kullandığını iddia etmesi tepki topladı

.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu