Genel

Eğitimci Essum Saatçi Aslan, Saadet Partisi’den Karaköprü Belediye Başkan adayı

Saadet Partisi’nden Karaköprü İlçesi adayı olan Essum Aslan düzenlediği basın toplantısında, ilçeye bir vakıf üniversitesi kurmak istediklerini belirterek, “Bu kadar eğitim seviyesinin yüksek olduğu bir ilçeye bir vakıf üniversitesinin yakışacağını düşünüyorum. Güvenilir bir vakfın buraya gelişinin teşvik edilmesi konusunda, kadroların oluşturulması konusunda ve ilçeye iyi bir vakıf üniversitesi kurulması konusunda ciddi bir mücadele vereceğim” dedi.

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Saadet Partisi adaylarını açıklamaya devam ediyor. Parti son olarak Karaköprü ve Hilvan ilçelerinin adaylarını bugün açıkladı. Partinin Karaköprü adayı olan İş Kadını Essum Aslan da bir toplantı düzenledi.

 

 

Toplantıda konuşan Essum Aslan, ilçe için hayalleri olduğunu kaydederek, “İyi belediyecilik Türkiye’de nasıl yapılıyor, dünyada nasıl yapılıyor bunları inceleyerek başladık. Tabi teknik ekip, iyi kadro önemli. Her zaman ekibimle yönettim, dolayısıyla belediyeyi de halkımızla birlikte yöneteceğiz. Yuvayı yapan dişi kuştur, ben inanıyorum ki Karaköprü’yü de bir anne kimliği ile, bir evlat kimliği ile, bir kız kardeş kimliği ile halk ile beraber planlayıp yöneteceğiz. Karaköprü talihli bir ilçe, Karaköprü ile ilgili eğitim hayallerimiz, şehircilik hayallerimiz, kentin yaşayan ilçe olması için planlarımız söz konusu” dedi.

 

 

‘ÜNİVERSİTE DEMEK MEDENİYET DEMEKTİR’

İlçeye vakıf üniversitesi kurulması konusunda çalışmalar yapacaklarını aktaran Aslan, “Bu kadar eğitim seviyesinin yüksek olduğu bir ilçeye bir vakıf üniversitesinin yakışacağını düşünüyorum. Güvenilir bir vakfın buraya gelişinin teşvik edilmesi konusunda, kadroların oluşturulması konusunda ve ilçeye iyi bir vakıf üniversitesi kurulması konusunda ciddi bir mücadele vereceğim. Çünkü Karaköprü güzel bir ilçe ama yaşayan bir ilçe değil. Çünkü öğrenci hareketlilik yok, üniversite demek medeniyet demektir, öğrencinin şehre katkısı demektir. Kadınları dahil edeceğimiz çok önemli çalışmalarımız var” diye konuştu.

 

 

‘RÜŞVET ALANDA VERENDE MELUNDUR YAZACAĞIZ’

Yine toplantıda söz alan Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz ise ülke yönetimini eleştirerek, “Maalesef ülkemizde bir yönetim kirliliği vardır, hiçte tasvip etmediğimiz ‘çalıyorlar ama çalışıyorlar’ bu anlayışı şiddetle ret ediyoruz. Biz Saadet Partisi olarak Refah Partisi döneminde belediyelerin girişine ‘rüşvet alan da veren de melundur’ Tabelası asmıştık ve yine asacağız. Oysa bugün gördüğümüz ‘manzara rüşvet alanda verende memnundur’ mantığıdır, bunu şiddetle kınıyor ve ret ediyoruz” sözlerine yer verdi.

 

 

‘SAVAŞ, HARP VE İSTİKRAR MÜCADELESİ DEĞİLDİR’

Siyasi partilerin birbirine düşman olmadığını vurgulayan Yanmaz, “Biz birbirimizin hasmı ve düşmanı değil siyasi rakipleriyiz. Gireceğimiz bir yerel seçimdir. Savaş, harp ve istikrar mücadelesi değildir. Bu seçimlerin Karaköprü’müze, Şanlıurfa’mıza hayırlar getirmesini, kazasız ve belasız bir seçimler olmasını diliyorum. Karşımızda mücadele verecek Siyasi partilere ve başkan adaylarına başarılar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu