SİYASET

Erdoğan yeni bir hatanın eşiğinde! Bahçeli ve erken seçim detayı

Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın koronavirüs sürecinde mağdur olan vatandaşlar ‘helallik’ istemesi değerlendirdi.

Murat Yetkin, “Erdoğan bir hatanın daha eşiğinde neden helallik istiyor?” başlıklı yazısında, Erdoğan’ın 17 Mayıs itibariyle açılmaya işaret ettiğini hatırlatıp “Erdoğan, kendi koyduğu bir kuralı daha geri alarak 17 Mayıs’ta “açılmaya” geçecek gibi görünüyor. Belki ileride bu hatanın yol açacağı can kayıpları ve ekonomik kayıplar için de ayrı bir helallik ister.” dedi.

Yetkin ‘helallik’ istemenin laik, demokratik hukuk devletinde yerinin olmadığının altını çizdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘un “ucuzluk” demisini değerlendiren Murat Yetkin, “Erdoğan eğer siyasi rakibini memuruna dövdürerek itibar kaybettireceğini düşünüyorsa, daha çok konuda helallik istemesi ihtimali var. Sedat Peker videolarıyla artan dağınıklıktan hiç söz etmiyorum bile” ifadelerini kullandı.

Yetkin MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin bu süreçte izlediği tutuma ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Bütün bu toz duman içinde benim anlamakta zorlandığım bir şey var. Bir siyaset kurdu olan Bahçeli bu gidişin iyi olmadığını, kendisine de kaybettireceğini nasıl görmüyor?

Belki de kural değişmeyecek ve 2002’den bu yana bütün “sandık başına” hamlelerinin efendisi Bahçeli değiştirecek siyasi gidişi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu