URFA YEREL HABERLER

Eyyübiye’de 3 mahalle daha doğalgaza kavuşuyor

Eyyübiye’ye bağlı Hayati Harrani ve Ruha Mahallelerinde, doğal gaz hattı döşenmesi nedeniyle bozulan yollardaki yenileme çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Kuş, üç mahalleye daha doğal gaz verileceğini söyledi.

Doğal gaz hattı döşenen ve test çalışmaları tamamlanan Hayati Harrani ve Ruha Mahallelerindeki ; yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ; tüm belediye ekiplerinin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “Geçen yıl Eyyübiye’ye doğalgaz kazandırmıştık. Bu nedenle kazı çalışmalarımız oldu. Şimdi yapılan kazı çalışmalarıyla tahrip olan yerlerin onarımı için altı mahallemizde çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. İnşallah kısa bir zamanda tüm sıkıntıları gidermiş olacağız” dedi.

Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerine de doğalgaz ulaştırmak için görüşme halinde olduklarını ve gelişmeleri yakında kamuoyuna açıklayacaklarını dile getiren Kuş, “Şimdiden mahalle sakinlerimize müjdemizi verelim. Tabi orada da kazı çalışmalarımız olacak. Oradaki vatandaşların da sabır göstermelerini diliyorum. Doğalgazın ulaştığı dört mahallemize de hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Hayati Harrani Mahallesi 4009 ve Ruha Mahallesi 4307. Sokaklarda çalışan Fen İşleri Ekipleri ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Mehmet Kuş’a, incelemeleri sırasında Başkan Yardımcısı Abdullah Toprak, Muhtarlar Fethi Kaya ve Mehmet Polat da eşlik etti.

Mahallelerine ulaşan doğalgazdan dolayı ;

 

Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür eden Ruha Mahallesi Muhtarı Mehmet Polat da ; kazılan yerlerin yeniden düzenlenmesi için bir ay önce çalışmaların başladığını ve kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, ; “İnşallah çalışmalar tamamlanınca mahallemiz daha temiz ve güzel olacak. Başkanımıza ve Fen İşleri Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.

Kuş’un sözünü tuttuğunu ve mahallelerinin doğalgaza kavuştuğunu belirten ; Hayati Harrani Mahallesi Muhtarı Fethi Kaya ise “Şimdi üstyapı düzenlemesi yapılıyor. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu