SİYASET

Gelecek Partisi’nin kuruluş yıl dönümü kutlamalarına bir kala valilikten skandal yasak kararı

Gelecek Partisi’nin pazar günü gerçekleştirilecek ikinci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine bir kala İstanbul Valiliği skandal bir karara imza attı. Genel başkan yardımcısı Abdullah Başcı, valiliğin kararına “Yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.

Gelecek Partisi, iktidar kanadının engelleme çabalarına rağmen büyük bir coşku ile parti kuruluşunun 2. yılı kutlamalarına hazırlanıyor. Daha önce etkinliğin gerçekleşmesi için tutulan Haliç Kongre Merkezi’nin kapıları, ; etkinliğe iki hafta kala Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı eliyle Gelecek Partisi’ne kapatılırken, ; bir engelleme çabası da etkinliğe bir gün kala İstanbul Valiliği’nden geldi.

Yarın 13.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğin duyurusunu yapması için hazırlanan araçların İstanbul’da gezmesi, ; İstanbul Valiliği tarafından engellendi. Karara ilk tepki, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’den geldi.

Abdullah Başcı’dan yasağa tepki

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, ; anons otobüslerinin ilçelerde dolaşmasının engellediğini açıklayarak twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

İstanbul valisi işgüzarlıklarına bir yenisini daha ekledi.2.kuruluş yıl dönümü nedeniyle pazar günü gerçekleştireceğimiz proğram öncesi 39 ilçe Emniyet Müd.talimat göndererek anons otobüsümüzün ilçelerde dolaşmasını engelledi. Tek kelime yazıklar olsun.

 

Van’daki yasaklama akıllara geldi

Tuhaf bir yasak kararı daha önce de Van için alınmıştı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Van ilini ziyaretinden hemen önce valilik 15 günlük yasak koymuş, açık hava etkinliklerini engellemişti. Amaç elbette Davutoğlu’nun Van halkıyla bir araya gelmesini engellemekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu