URFA YEREL HABERLER

Halil Polat’tan 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, ''10 Nisan 1845 tarihinde kurulan devletimizin temel unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatının 178. yıl dönümünü kutlu olsun.'' dedi

Türk Polis Teşkilatı, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, kamu düzeninin temini, hukukun tesisi ve insan haklarının korunmasına dair görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmektedir.

Gücünü kanunlardan, desteğini halktan alan, kutsal vatan toprağımızın bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehlikeye karşı mücadele eden, gerektiğinde çekinmeden canlarını feda eden kahraman polislerimiz, her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır.

Ülkemizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözleriyle Emniyet Teşkilatımızın ehemmiyetine dikkat çekmiştir.

Bu vesileyle; Türk Polis Teşkilatı’nın 178. yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Şanlı şehrimiz Şanlıurfa’da görev yapan polislerimiz başta olmak üzere tüm kahraman polislerimize sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu