URFA YEREL HABERLER

İl Emniyet Müdürü Ulucan’dan Polis Haftası mesajı

İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, “Yaklaşık iki asırlık geçmişiyle tarihini kahramanlık destanlarıyla süsleyen, bugün de ülkemizin dört bir yanı ile birlikte sınır ötesinde de görev yapan Türk Polis Teşkilatı, çalışmalarını ilk günlerdeki aynı vatanseverlik ruhu ve heyecanı ile sürdürmektedir” ifadelerine yer verdi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Türk Polis Teşkilatının kurulduğu 1845 yılından bugüne kazandığı tarihi birikim ile değişen teknoloji doğrultusunda her geçen gün kendini yenilediğini vurgulayan Ulucan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Devlet ve Milletimizin daima hizmetinde olan, yetki ve gücünü yasalardan, çalışma azim ve gayretini yüce Milletimizden alan Türk Polis Teşkilatı dünüyle bugünüyle her zaman Devletinin ve Milletinin yanında olmaya devam edecektir.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli ilimizi ve bölgemizi etkileyen deprem felaketinde de, 15 Mart günü İlimizde yaşanan sel felaketinde ilk andan itibaren Teşkilatımızın her bir ferdi sahada görev alarak birçok vatandaşımızın kurtarılmasında aktif rol almıştır. Milletimiz ne zaman dara düşse, Türk Polis Teşkilatı olarak “BİZ HEP ORDAYDIK” ve olmaya devam edeceğiz.

Yaklaşık iki asırlık geçmişiyle tarihini kahramanlık destanlarıyla süsleyen, bugün de ülkemizin dört bir yanı ile birlikte sınır ötesinde de görev yapan Türk Polis Teşkilatı, çalışmalarını ilk günlerdeki aynı vatanseverlik ruhu ve heyecanı ile sürdürmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere tarih boyunca vatan, bayrak ve tüm kutsallarımız uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize, yaşanan deprem ve sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, Kahraman Gazilerimizi, Teşkilat malullerimizi ve emeklilerimizi şükranla anıyor, Türk Polis Teşkilatının her bir ferdinin Polis Haftasını kutluyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu