SİYASET

Partiler seçim startını verdi!

Partilerin seçim hazırlıkları başladı. AK Parti yönetimi, sandık başı işlemleri konusunda teşkilata uyarılarda bulunurken, MHP reklam kampanyası başlattı. Muhalefet ise vatandaşla buluşmak için sahalara iniyor.

Siyasi partiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kapanmasıyla birlikte, cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandı.

TEŞKİLATLARA SANDIK BAŞI İŞLEMLERİ KONUSUNDA UYARILAR

AK Parti yönetimi, 2023 seçimlerine hazırlık kapsamında, sandık başı işlemleri konusunda teşkilata uyarılarda bulundu. Parti yönetimi, seçimin en önemli aşamasının sandıklara sahip çıkılması olduğuna dikkat çekti. AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı tarafından bir süredir Türkiye genelinde yapılan seçim koordinasyonu toplantılarında sona gelindi. 75’ten fazla ilde gerçekleştirilen toplantılarda, seçimde görev alacak partililere, seçim günü yapılacaklar, sandık başı işlemleri, oy sayımı sırasında yapılacaklar ve oyların tutanağa geçirilmesi sırasında dikkat edilecek konular örneklerle anlatıldı.

MHP’DEN REKLAM KAMPANYASI

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), “Çağrım Sana” reklam kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ülke genelinde bilboardlar hazırlandı. Kampanya kapsamında ise önceki gün gece partinin resmi sosyal medya hesaplarından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seslendirmesiyle bir video yayımlandı. “MHP’nin seçim kampanyalarında ilk kez Bahçeli’nin sesli mesajının yayımlanması” dikkat çekti.

MUHALEFET VATANDAŞLARLA BULUŞACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin kapanmasıyla birlikte partisinin grup toplantılarını illere taşıyacak. Kılıçdaroğlu, her salı bir başka ilde vatandaşlarla birlikte grup toplantısı yapacak. Ayrıca CHP, mitinglerle de vatandaşlarla bir araya gelecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise yaz ayları boyunca haftada üç, dört ile gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu